Produkty

Jedlový extrakt

Jedná se o biologicky aktivní produkt, který se vyrábí metodou extrakce z mladých výhonků sibiřské jedle, rostoucí v ekologicky čisté tajze, na jihu Krasnojarského regionu Sibiře. Je to hustá látka příjemné nahořklé chuti, má stejnorodou pastovitou konzistenci, tmavohnedé barvy, s odstinem do zelena, až do černohneda. Delikátní chut' jedlového extraktu přidaného do masových nebo zeleninových pokrmů, (omačky, dresingy, polévky) nebo ve tvaru koktejlu, (i do alko nápojů) již osvědčila mnoho gurmánů.

Tato potravina má vynikající léčivé účinky.

Při vnějším použití působí:

- k rychlé regeneraci poškozených tkání, hojení a čištění hnisavých ran, vředů, zánětlivých vnejších a vnitřních procesů

- k odstranění zánětu slizice ustní dutiny, při prevenci a léčbě angíny, stomatitidy, konjuktivitidy (namáčení očních víček slabým roztokem extraktu).

- může nahradit lepší značkové zubní pasty, odstraňuje zapach, nasycuje zubní tkáň a dásně potřebnými mikroprvky.

Při vnitřním použití se redukuje acidobazická rovnovaha, nápoj působí zrychlenému hojení žaludečního vředu, jakékoli stadia gastritidy, s podmínkou vynechat alkohol a tabákové výrobky po dobu léčby.

Použití produktu třikrát denně před jídlem zrychluje srůstání kostí, napomáhá uzdravení pokožky, prudce snižuje procento vzniku nachlazení.

Při systematickém použití produktu:

- čistí se lymfa a zlepšuje její odtok, zmenšuje zánet mizních uzlů, tím se zvyšují ochranné vlastnosti imunního systému

- zlepšují se výměnné procesy, což přivádí k normalizaci hmotnosti těla

- snižuje riziko onemocnění jater, kardiovaskulárního systému

- blahodárně pomáhá udržovat v organizmu životně důležité mikroprvky ( vápník, hořčík, železo)

- má filtrující účinek na vstřebávání různých škodlivých komponentů v střevním traktu, které se dostávají do organizmu kvůli narušení ekologické rovnováhy životního přostředí

- velmi příznivě působí při nadváze, usazení solí, poruše metabolizmu, při zvýšeném obsahu hlenu v nosohltanu, průduškách, plících, střevním traktu

- je prospěšný při bronchitidě, zápalu plic, při likvidaci střevních polypů a redukci přírozené mikroflory střev.

Jedlový extrakt je adaptogen, aktivně odvádí z těla škodliviny, dezinfekuje.

Doporučuje se pro těhotné a kojící ženy.

Avšak je třeba pamatovat si, že při vnitřním použití je dúležité dodržovat doporučené dávkování: jednou čajovou až polevkovou lžíci na sklenici vody 30 min. před jídlem 2 - 3 x denně po dobu 30 dnů.

Uchovávat v temném chladném místě, v uzavřeném obalu, při teplotě do +10ºC.

Tento přírodní produkt nemá žádné nežádoucí účinky ani v potravinářském, ani ve farmaceutickém a preventivním využití.

 

 

Rakytníkový olej

Již celá staletí táto potravína je známa jako pozitivně ovlivňující oběhový systém, sliznici trávicího, močového a pohlavního ústrojí, stav kůži a vlasů.

Příroda nadělila tento olej velkím množstvím vitamínů P, K, A, E, provit. D, b-karotenu, listové, vinné, jablečné, oleinové kyselin, fytoncidů, tříslovin, minerálních solí (železo, bór, mangan).

Dopřejte si toto sluníčko v láhvi!

 

Cedrový olej

Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, posiluje sexuální funkce a imunitu, celkově regeneruje organizmus, při chorobach zažívacího traktu a srdce, problémech pokožky, vlasů a nehtů, proti celulitidě, nadvazě, stresu a syndromu chronické únavy, pro omlazující masáž a kosmetiku. Další informace najdete zde.

Pryskyřice cedru v cedrovém oleji

Pryskyřice sibiřského cedru v cedrovém oleji - terpentýnový balzám.
5% čistého cedrového terpentýnu rozpuštěného v přírodním cedrovém oleji  mnohonásobně zvyšují účinky cedrového oleje. Na rozdil od samotného cedrového oleje terpentýnový balzam je složitější z hlediska použití, a proto musíme počítat s opatrnějším zacházením.
Terpentýny májí sliné baktericidní, antizánětlivé, absorpční, hojivé-zcelovací vlastnosti.
Přírodní fytoncidy příznivě pusobí na nervový systém, tím výrazně posilují ogranizmus.
Terapeutický účinek těchto látek: onemocnění plic a dýchacích cest, kostní a svalové soustavy, pokožky, kardiovaskulárného a nervového systému, zažívacího traktu. Cedrová pryskyřice může se použit jako masažní médium.

 

Kontraindikace: pouze při individuální nesnesitelnosti.
Důležitá připomínka: Před použitím je nutné si otestovat na náchylnost k alergii. Nanést a vetřit 10 - 15 kapek přípravku na vnitřní část paže, nohy nebo na hruď. Když druhý den v místě vetření se objeví červené skvrny, které zmizí za 2 - 3dní, použití tohoto produktu se nedoporučuje.


Vnější použití: na vtíraní, zakapávání, potíraní apod. Dětem se doporučuje podávat dvouprocentní terpentýnový balzám - v tomto případě naředíme cedrovým olejem.
Vnitřní použití: vzhledem k specifické chuti pryskyřice se doporučuje jí vnitřně přijímat takto: nakapat potřebné množství přípravku na asi ½ čajové lžíce medu nebo cukru, dat si to do pusy a zapit teplou vodou. Indiviuální maximální razová dávka se úrčuje následujícím způsobem: zjistit počet tepů za 1 minutu v klidném stavu. Vzit si 3 - 4 kapky přípravku a po 2 - 3 hodinách si tep zkontrolovat. Jestli rozdil převýší 10 úděrů za minutu, dávku je třeba zmenšit o jednu kapku a toto bude Váš maximum. Každopádně není vhodné překročení této dávky víc než 10 kapek. Při vnitřním použití po 5 - 7 dnech mohou vzniknout nepřijemné,občas bolestivé pocity v oblasti žaludku, může dojít k průjmu. V tomto případě zmenšit dávkování nebo přijímat přípravek jen jednou denně. Nezmizí-li bolestivé symptomy, léčbu zastavit.
Uschování: na suhém, temném a chladném místě, před použitím protřepat.

Žvýkačka ze sibiřské tajgy

Složení: 100% přírodní pryskyřice modřínu sibiřského ( Larix sibirica)

Ekologicky čistý, přírodní produkt. Neobsahuje cukr, žádné konzervanty, barviva

 

Podle staletími prověřených lidových receptů vykazuje pryskyřice modřínu sibiřského ( Larix sibirica) následující  léčebné účinky:

celkově posiluje organizmus, usnadňuje hojení ran, působí antibakteriálně a protizánětlivě. Čistí a zpevňuje zuby a dásně, osvěžuje dech, doporučuje se profylakticky a při léčbě různých onemocnění ústní dutiny (afty, zubní kaz, paradentóza), při chřipce a při angíně. Blahodárně působí na trávící systém, snižuje negativní vliv kouření.
Žvýkejte po jídle během 15-20 minut. Před žvýkáním smůlu podržte na 10-20 sekund v ústech. Spolknutí smůly není na závadu.
Kontraindikace: nezjištěna.

Destičky z cedrového dřeva

Se používají na odstranění bolestí a při léčbě chronických potíží a onemocnění. Přírodní základ jejich léčivého působení je možno pouze přepokládat. Je známo, že akupunkturní body nacházející se v oblasti působení destiček cyklicky mění svoji aktivitu (činnost přirovnatelná ke svéraznému "vdechu" a "výdechu"), přičemž samotná cedrová destička vykonává funkci korektora frekvence této aktivity. Přikládání destiček k povrchu těla vyvolává biologicky aktivní pozitivní procesy v organizmu, stabilizuje tlak krve, činnost nervového a oběhového systému, odstrańuje stresy, vyrovnává (optimalizuje) biorytmy. Vědecky prokázán vliv cedrových destiček na regenerace aury. Cedrové destičky se používají především v těch případech,kdy je třeba léčit velmi oslabéné pacienty, zvláště s výraznými poruchami srdeční činnosti. Destičky je možno použit při léčbě těhotných žrn, malých dětí, osob staršího věku a všude tam, kde se vyskytuje nebezpečí nežádoucí farmakointerakce nebo snížené tolerance organizmu k lékům.


Destičky lze nosit na těle jako medaliony, je možné je nosit i v kapse nebo kabelce. Při zhoršení zdravotního stavu a nísledující duševní rozladě se doporučuje uchopit destičku do ruky, třít ji klidnými pohyby prstů nebo ji v klidu podržet v ruce a plně se na ni soustředit. Po několika minutách se vrací duševní vyrovnanost a stabilizuje se stav organizmu.


Při léčbě jakýchkoli onemocnění použití cedrových destiček urychluje ozdravný proces.
Aroma éterického oleje, vycházející neustále z cedrového dřeva, zabezpečuje dezinfekci vzduchu v místnostech a tím jej činí zdravým a příjemným, navíc odpuzuje škůdce tkanin a textilií.

Cedrové oříšky

Potravina vysoké biologické hodnoty: zasobárna jódu, vit. E a F, komplex vitaminů B, velká škála stopových prvku. Nutriční hodnota: fosfatidního dosforu je v cedrových oříškach více,než u všech ostatních olejnatých plodů. Lehce vstřebávatelná bílkovina obsahuje 19 nezaměnitelných aminokyselin, obzvlášť kys. linolové. Obsah lyzinu, methioninu, tryptofanu je nejvýšší ze všech potravin. Argininu je 21g/100g -je důležitý pro rozvoj rostoucího organizmu a podporu sexuální funkce. Cedrové oříšky jsou dobré na všechno, dokonce ovliňují náladu! Nabízíme neoloupané a oloupané cedrové oříšky. Slupky oříšku po konzumaci jadírek nevyhazujte, připravte si s nimi čaj, odvar, výluh. Recepty jsou v naší knize. Poznámka: oříšky za účelem uskladnění procházejí ultra-červeným zářením, proto se nehodí k zasazení (v tomto případě kupte si semínka).

 

 

Kapradina (Pteridium oquilinum)

Kapradina aktivuje látkovou výměnu, působí proti stresu, leukémie a nemoci za záření. Je užitečná pro lidi trávící hodně času u počítače nebo televize. Obsahuje lehce stravitelnou bílkovinu 26,44%, cenné sacharidy do 20%, vč. lingin 11,71%, gkulóza 12,26%, fruktóza 5,76%, cellulóza 12,48%,pektin 6,9%, lipidy 4,57%,škrob 2,75% aj., vitamíny karoten, riboflavin, tokoferol, stopové prvky: J, K, Ca, Mg, Mn, Cu, Na, Ni, S, P.

 

Business with us

Manufactors and sellers of the food and cosmetic market,  make a business with us!